Jak działa branża erotyczna w EHANDLU - czyli miłość w czasach e-commerce według Shoper

Dla e-sklepów z erotyką ważne jest zachowanie anonimowości klienta, np. oferowanie dostawy do paczkomatów, skąd klient odbierze sam przesyłkę i uniknie niezręcznej sytuacji w pracy bądź w domu, oraz nie umieszczanie dużego logo na paczce.

Walentynki to najlepszy okres w całym roku dla branży erotycznej, również tej internetowej. Platforma sklepów internetowych Shoper zbadała, co zakochani kupują sobie w prezencie na 14 lutego.

Dla e-sklepów z erotyką ważne jest zachowanie anonimowości klienta, np. oferowanie dostawy do paczkomatów, skąd klient odbierze sam przesyłkę i uniknie niezręcznej sytuacji w pracy bądź w domu, oraz nie umieszczanie dużego logo na paczce. Dyskrecja przede wszystkim. Świat się liberalizuje, ale trzeba pamiętać o tym, że często klientami tego typu sklepów są mieszkańcy mniejszych miejscowości, w których nie ma sklepów stacjonarnych z gadżetami erotycznymi, a jeśli są, to kupowaniu w nich towarzyszy obawa, że o ewentualnym zakupie szybko dowiedzą się wszyscy w okolicy. Na platformie Shoper powstają kolejne sklepy erotyczne, co świadczy o zainteresowniu konsumentów dostępem do seks-zabawek online - mówi Tomasz Tybon, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Dreamcommerce

Walentynki to kolejny, po Bożym Narodzeniu, okres żniw dla sprzedawców. Na same czekoladki Amerykanie wydają w tym okresie 15 mln dolarów. Co ciekawe, oprócz typowych romantycznych upominków, takich jak biżuteria i kwiaty, coraz częściej klienci kupują w tym okresie prezenty erotyczne. Jak wynika z danych platformy sklepów internetowych Shoper, od grudnia do lutego ruch w e-sklepach z erotyką wzrasta z miesiąca na miesiąc – przychody polskich sprzedawców w styczniu br. były aż o połowę wyższe od średnich przychodów w drugim półroczu 2016 r. A w pierwszym tygodniu lutego e-sklepy z erotyką na platformie Shoper odnotowały trzy razy więcej transakcji niż średnio na tydzień w poprzednim półroczu.

Cały okres między Świętami a walentynkami to szczytowy sezon w tej branży. W ostatnich czterech tygodniach przed świętem zakochanych ruch w sklepie rośnie dwukrotnie. Taka sytuacja ma miejsce co roku – tłumaczy Rafał Gronecki ze sklepu erotycznego Figlarni.pl

Spuścizna Greya

W walentynki nie żałujemy na prezenty dla najbliższych – to wtedy wybieramy produkty droższe, lepszej jakości, bardziej wyjątkowe. Wśród walentynkowych bestsellerów z pierwszego tygodnia lutego znalazły się wibratory, masażery i stymulatory oraz bielizna i erotyczne ubrania, m.in. bodystocking, stringi, pończochy, seksowne sukienki. 7 proc. zamówień stanowiły akcesoria i przedmioty BDSM, takie jak kajdanki, pejcze czy opaski na oczy.

Wśród walentynkowych zakupów, obok wibratorów, królują kulki gejszy. To od kilku lat stała pozycja na liście prezentów – wylicza sprzedawca z Figlarni.pl. Do popularyzacji kulek waginalnych, używanych przez kobiety do ćwiczenia mięśni Kegla, znacząco przyczynił się sukces książki i filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. W samych Stanach Zjednoczonych po premierze bestselleru sprzedaż kulek waginalnych wzrosła o 300 proc., a trend widać też wśród polskich konsumentów.

Prezerwatywy w sieci

Najpopularniejszym produktem kupowanym w e-sklepach z akcesoriami erotycznymi są prezerwatywy. Tylko w pierwszym tygodniu lutego stanowiły one 60 proc. zamówień i ponad jedną czwartą przychodów sklepów, a ich duży udział w sprzedaży widać również w poprzednich miesiącach. Anonimowość i niższe ceny obowiązujące w internecie wyraźnie zachęcają do kupna tego typu asortymentu w sieci, bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą przy kasie.

Internetowe sklepy erotyczne cieszą się powodzeniem, bo gwarantują dyskrecję – klient może spokojnie przeglądać produkty na ekranie komputera czy telefonu, zapoznawać się z opisem i właściwościami bez świadków. To też branża, która oferuje coraz bardziej designerskie i lepszej jakości produkty, a ich popularność będzie nadal rosła wraz z otwieraniem się społeczeństwa na nowości w sferze intymnej – zauważa Tomasz Tybon, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Dreamcommerce, dostawcy oprogramowania dla sklepów internetowych Shoper. – Obecni klienci sklepów erotycznych to ludzie nowocześni i świadomi, z myślą o nich sprzedawcy dbają o estetyczny i elegancki wygląd witryny, nie nawiązujący do estetyki kiczowatego seks shopu – dodaje Tomasz Tybon.

O platformie Shoper Shoper to narzędzie do założenia i prowadzenia sklepu internetowego, stworzone przez Dreamcommerce S.A. Najczęściej wybierane w Polsce – na platformie Shoper działa obecnie ponad 10 tys. sklepów online. Doceniane przez specjalistów i użytkowników – Shoper zdobył m.in. Godło Firma Przyjazna Klientowi 2016, 2013, 2012, nagrody Ekomers jako Najlepsza Platforma Sklepowa (2014, 2013 i 2012) oraz tytuł Dobra Marka (2015, 2014).

Shoper oferuje kompleksową usługę – funkcje i integracje dostępne w oprogramowaniu zapewniają sprzedawcom sprawne prowadzenie własnego biznesu. Od 2015 roku Dreamcommerce rozwija swój produkt również na rynkach zagranicznych – oferując gotowe oprogramowanie dla sklepów internetowych m.in. w Indiach, Turcji i współpracując z wiodącymi firmami z branży e-commerce w Europie.

image

Komentarze

Debug turned on!

0.17 select * from `eventjuicer_hosts` where `eventjuicer_hosts`.`host` = ? limit 1
0.11 select * from `bob_event_groups` where `bob_event_groups`.`id` = ? and `bob_event_groups`.`id` is not null limit 1
0.08 select * from `bob_organizers` where `bob_organizers`.`id` = ? limit 1
0.1 select * from `eventjuicer_settings` where `eventjuicer_settings`.`settingable_id` = ? and `eventjuicer_settings`.`settingable_id` is not null and `eventjuicer_settings`.`settingable_type` = ?
0.09 select * from `eventjuicer_settings` where `eventjuicer_settings`.`settingable_id` = ? and `eventjuicer_settings`.`settingable_id` is not null and `eventjuicer_settings`.`settingable_type` = ?
0.08 select * from `eventjuicer_texts` where `eventjuicer_texts`.`textable_id` = ? and `eventjuicer_texts`.`textable_id` is not null and `eventjuicer_texts`.`textable_type` = ?
0.07 select * from `eventjuicer_texts` where `eventjuicer_texts`.`textable_id` = ? and `eventjuicer_texts`.`textable_id` is not null and `eventjuicer_texts`.`textable_type` = ?
0.09 select * from `eventjuicer_pages` where `eventjuicer_pages`.`pageable_id` = ? and `eventjuicer_pages`.`pageable_id` is not null and `eventjuicer_pages`.`pageable_type` = ?
0.07 select * from `eventjuicer_pages` where `eventjuicer_pages`.`pageable_id` = ? and `eventjuicer_pages`.`pageable_id` is not null and `eventjuicer_pages`.`pageable_type` = ?
0.1 select * from `editorapp_posts` where `editorapp_posts`.`id` = ? limit 1
0.07 select * from `editorapp_post_meta` where `editorapp_post_meta`.`post_id` in (?)
0.07 select * from `eventjuicer_users` where `eventjuicer_users`.`id` in (?)
0.09 select * from `editorapp_posts` where `group_id` = ? and `is_published` = ? order by `published_at` desc limit 10 offset 0
0.11 select * from `editorapp_post_meta` where `editorapp_post_meta`.`post_id` in (?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?)
0.05 select * from `eventjuicer_users` where `eventjuicer_users`.`id` in (?)
0.08 select `bob_tags`.*, `editorapp_post_tag`.`xref_id` as `pivot_xref_id`, `editorapp_post_tag`.`tag_id` as `pivot_tag_id`, `editorapp_post_tag`.`group_id` as `pivot_group_id`, `editorapp_post_tag`.`organizer_id` as `pivot_organizer_id`, `editorapp_post_tag`.`published_at` as `pivot_published_at`, `editorapp_post_tag`.`is_published` as `pivot_is_published` from `bob_tags` inner join `editorapp_post_tag` on `bob_tags`.`id` = `editorapp_post_tag`.`tag_id` where `editorapp_post_tag`.`xref_id` = ?
1.43