EHANDEL #1 Dlaczego SMS w eCommerce to już standard?

Od lat korzystają z nich zarówno największe sklepy wysyłkowe, jak i małe butiki. Przeczytaj dlaczego komunikacja SMS od lat wspomaga branżę e-commerce.

Wiadomości tekstowe szybko stały się standardem w obsłudze klientów sklepów internetowych. Obecnie trudno znaleźć platformę e-commerce, która nie jest zintegrowana z systemem masowych wysyłek SMS. Zadecydowały o tym dwie kluczowe w biznesie czynniki: oszczędność czasu i pieniędzy.

SZYBKO I SKUTECZNIE

Powiadomienia SMS wykorzystują fakt, że nasz numer telefonu jest ciągle najlepszym i najskuteczniejszym identyfikatorem. Informacja wysłana na adres e-mail dotrze do odbiorcy równie szybko co SMS, jednak kluczowy jest tutaj czas po jakim zostanie odczytana. Ponad 90% SMS-ów odbieranych jest w ciągu 10 minut od czasu dostarczenia. Dlatego pilne i ważne dla klienta informacje najlepiej przesyłać tą drogą. Szczególnie, że jest on w pełni zintegrowany z platformami e-commerce i działa automatycznie.

Nowy numer październik/listopad! Współpraca z topowymi ekspertami, wysokiej jakości poradniki, inspirujące historie najlepszych sklepów w branży - dawka wiedzy, która zaspokoi oczekiwania zarówno zaczynających swój e-biznes, jak i ekspertów.

Pobierz BEZPŁATNIE wszystkie wydania

Współpraca przy kolejnym numerze? Pisz na [email protected]

Podczas składania zamówienia klient sam może wybrać kiedy chce otrzymać powiadomienie SMS. Jednym wystarczy informacja o przyjęciu do realizacji i godzinie dostarczenia paczki. Inni wybiorą opcję z powiadomieniem o zaksięgowaniu płatności czy dostarczeniu przesyłki do firmy kurierskiej. Najważniejsze, że dzięki systemowi powiadomień sama liczba nieodebranych paczek może zmniejszyć się nawet o kilkanaście procent. To dużo, szczególnie jeśli porównamy koszt SMS (kilka groszy) do ceny ponownego nadania paczki.

MARKETING SMS WE-COMMERCE

Numery klientów, którzy wcześniej dokonali zakupu w sklepie internetowym, to doskonała baza do dalszych działań marketingowych. W takim wypadku można precyzyjnie dostarczyć wiadomości osobom znającym sklep i markę. Co ważne, jeśli w bazie znajdą się również informacje, jakie produkty interesowały danego klienta, wtedy skuteczność przyszłych działań będzie niezwykle skuteczna. W takim wypadku sklep internetowy może profilować i personalizować oferty ze względu na płeć, miejsce zamieszkani, wiek i preferencje zakupowe.

Należy pamiętać, aby dostosować ją do oczekiwań klientów. Niektóre firmy wysyłają kilka SMS-ów miesięcznie. U innych lepiej sprawdza się ograniczenie ich do jednej wiadomości w roku, ale połączonej z naprawdę dobrą ofertą np. z okazji urodzin klienta lub Walentynkami. Co ważne, czasami nawet jeden SMS za dużo może sprawić, że oferty przestaną być traktowane przez klientów jako „wartość dodana”, a staną się spamem. Dlatego należy dopasować częstotliwość wysyłania ofert do profilu klientów.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości jakie daje SMS w branży e-commerce. Można również wykorzystać go do prowadzenia programów lojalnościowych, wysyłek życzeń na okazji świąt czy do badania zadowolenia klientów. Wystarczy tylko wprowadzić usługę ShortCode, która umożliwia wysyłanie wiadomości zwrotnych. Wtedy po odebraniu zamówienia, klient zostanie poproszony o ocenę, podobnie jak ma to miejsce podczas rozmów na wielu infoliniach.

(...) Chcesz wiedzieć więcej o rowiązaniach dla handlu online? Przeczytaj cały pierwszy numer Magazynu EHANDEL!

Nowy numer październik/listopad! Współpraca z topowymi ekspertami, wysokiej jakości poradniki, inspirujące historie najlepszych sklepów w branży - dawka wiedzy, która zaspokoi oczekiwania zarówno zaczynających swój e-biznes, jak i ekspertów.

Pobierz BEZPŁATNIE wszystkie wydania

Współpraca przy kolejnym numerze? Pisz na [email protected]

Szukaj podobnych:

sms ecommerce magazyn narzędzia

image

Komentarze