img

Brexit i jego konsekwencje dla sektora e-commerce

23 czerwca Brytyjczycy zdecydująpoprzez udział w referendum czy pozostać członkiem Unii Europejskiej, czy opuścić jej granice. Czy ich wybór wymownie zmieni układ sił na europejskim rynku handlu transgranicznego?

img

Prawie połowa Polaków robi zakupy przez internet – raport Trusted Shops

<p>Prawie co drugi Polak robi zakupy online przynajmniej raz w roku. Średnia kwota jaką przeznaczamy na jedną transakcję w sklepie internetowym wynosi pomiędzy 100 a 249 złotych - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Trusted Shopshttp://fp20.org/tags/trusted-shops.</p>

img

Inter Optyk ze swoim sklepem RajSoczewek w eCommerce

Inter Optyk, specjalizujący się w kompleksowej sprzedaży okularów oraz soczewek kontaktowych, zmodernizował swój sklep internetowy­ RajSoczewek.pl. Nowe rozwiązania eCommerce wdrożone zostały przez firmę i­-systems.

img

Nowy model kontroli klauzul niedozwolonych w e-sklepach

Nowelizacja ustawy z 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów, która weszła w życie 17 kwietnia bieżącego roku znacząco wzmocniła kompetencje Prezesa UOKiK. Od połowy kwietnia, to Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w decyzji administracyjnej, a nie jak było dotychczas Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów SOKiK rozstrzyga o uznaniu danego zapisu w regulaminie sklepu za klauzulę niedozwoloną i podejmuje decyzję o zakazie jego dalszego wykorzystywania.

img

Współpraca z Blogerem. Dlaczego warto? Prawdy i mity

W siłę blogerów uwierzyły takie firmy jak Adidas, Sephora czy BMW - dla powszechnie znanych marek brak współpracy z blogerami jest niewybaczalnym błędem. Jednak skoro wielcy w to wchodzą, dlaczego mniejsi nie mieliby spróbować?